pr_slide_02.jpg
pr_slide_03.jpg
pr_slide_01.jpg
SākumsProjektiProjekts "Mūsu mazais pārgājiens"

Projekti

Projekts "Mūsu mazais pārgājiens"

Mūsu mazais pārgājiens

Notiek: 02.10.2015. g.

Participants: 4.kl. skolnieki

Kuratori: M.Mavļina, V.Vološinska, D.Lediņa, L.Vismane

4.b klases skolēni piedalās Zemkopības ministrijas Meža departamenta rīkotajā konkursā "Mūsu mazais pārgājiens 2015." Konkursa mērķis ir apzināt koka mūsdienīgos un daudzfunkcionālos izmantošanas veidus un sagatavot radošu izpētes darbu.

Izpētot zinātnisko literatūru, interneta resursus, kā arī dodoties ekskursijās uz LU Botānisko dārzu un Dzegužkalnu, mēs secinājām, ka mežs ir ļoti svarīgs katra cilvēka dzīvē.

Mūsu Rīgas 34. vidusskola atrodas blakus LU Botāniskajam dārzam. Mēs uzskatām, ka mums ir ļoti palaimējies. Botāniskais dārzs ir ne tikai unikālu augu, ziedu, krūmu un koku mājvieta (dažkārt pat ļoti neraksturīgi Latvijas klimatam). Šis parks ir arī pasakaina atpūtas vieta rīdziniekiem un Rīgas viesiem. Mēs bieži apciemojam savu kaimiņu – Botānisko dārzu. Mēs dodamies ekskursijās, pastaigās, mums notiek dabaszinības un vizuālās mākslas stundas Botāniskajā dārzā.

Mūsu mazais pārgājiens

Gatavojoties šim projektam, mēs atkal devāmies uz LU Botānisko dārzu un veicām pētījumu.

Mēs sadalījāmies grupās pa 4-5 cilvēkiem un veicām pētījumu "Koki".

Mīlestība pret dabu – tās ir cēlas jūtas. Šī dabas mīlestība palīdz cilvēkam kļūt taisnīgākam, cēlsirdīgākam un atbildīgākam. Mīlēt un saudzēt dabu var tikai tas, kurš to pazīst un saprot, kurš spēj saskatīt dabu, tās skaistumu un vienreizīgumu.

Mēs domājam, ka veicot šādu pētniecisko darbu, mēs esam iemācījušies, ka:

  • ir jāsaudzē daba;
  • saudzīgi izturēties pret jebkura cilvēka darbu.

Mēs aicinām visus ikdienā atcerēties teicienu: Daudz meža – saudzē to, maz meža – iestādi!