pr_slide_02.jpg
pr_slide_03.jpg
pr_slide_01.jpg
SākumsProjektiErasmus+ “Grow Green Generation” (2022. – 2023. gg).

Projekti

Erasmus+ “Grow Green Generation” (2022. – 2023. gg).

VIDEO>>>

Šī gada pavasari 10. un 11. klašu skolēni no Latvijas (Rīgas 34.vidusskola), Itālijas (IPSSEOA Bernardo Buontalenti) un Spānijas (IES FORAMONTANOS) satika Florencē, kur noslēdzās lielais projekts Erasmus+ “Grow Green Generation” (2022. – 2023. gg).

Projekta galvenais mērķis bija radīt iespējamus risinājumus, kas nākotnē palīdzēs mums saudzēt mūsu planētu un dabu mums apkārt, rūpējoties par dabīgiem resursiem un ievērojot tīrību.

Projektu darba gaitā dalībnieki dalījās ar darba stratēģijām, analizēja jautājumus par vides problēmu nozīmīgumu, īpašu uzmanību pievērot atjaunojamiem enerģijas avotiem un to pārstrādei. Dalībnieki viesojas NYU Villa La Pietra (dārzs un lauksaimniecības zeme) un skolas eko-fermā.

  Apmeklējot kultūras un vēsturei nozīmīgas vietas, draudzīgā atmosfērā skolēni saliedējas  un piedalījās dažādās aktivitātēs un izglītojošās darbnīcās, praktizējot svešvalodas un paplašinot redzesloku. Grupas no Latvijas, Itālijas un Spānijas gatavojas prezentēt savus atskaites projektus, kurus ilgi un cītīgi, visā projekta laikā, gatavoja mājās.

Prezentācija notika 1. martā konferencē Itālijas skolā (IPSSEOA Bernardo Buontalenti), kur katrs dalībvalsts piedāvāja atbildi uz jautājumiem:

Latvija: Kāpēc mūsu labsajūtai ir tik svarīgi būt ilgtspējīgiem?

Spānija: Kāpēc ir tik svarīgi aizliegt plastmasu no okeāniem?

Itālija: Kāpēc ir tik svarīgi aizliegt vienreizlietojamos materiālus ēdināšanas nozarē?

Konferencē piedalījās ne tikai skolēni bet arī Itālijas Buontalenti skolas administrācija,  Museo Salvatore Ferragamo ekologi, pasniedzēji Instituto Marangoni Florence,  NY universitātes pasniedzēji, skolotāji no Florences skolām, Spānijas un Latvijas.

Darbs ritēja tik raiti, ka 6 dienas paskrēja nemanot un bija ļoti skumji atvadīties. Daudzi skolēni uztur kontaktus arī ārpus projekta un varbūt satiksies vēl citos projektos.